Ako využiť záhradný nábytok v zime?

Ratan je materiál, ktorý sa v súčasnosti najviac využíva pri výrobe záhradného nábytku. Môže byť prírodný alebo syntetický. S príchodom zimy však prichádza povinnosť v podobe zazimovania exteriérového nábytku. Ako ho môžete využiť aj počas tohto chladného obdobia tak, aby vám len neprekážal v garáži? Zazimovanie záhradného nábytku sprevádza hneď niekoľko povinností. V prvom rade je potrebné nábytok dôkladne očistiť. V tomto prípade si však dávajte pozor a nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky. Tie by mohli nábytok výrazne poškodiť. Ďalším dôležitým bodom je nájsť vhodné miesto na uskladnenie záhradného nábytku počas zimy. My vám však prinášame riešenia, ako ho využiť aj počas tohto chladného obdobia. Nemusíte ho mať celý čas prikryté plachtami či odložené v garáži. Dá sa to vyriešiť aj inak, avšak všetko záleží od dostupných priestorov a vašich preferencií.

Zimná záhrada ako ideálne riešenie

Máte vo vašom dobe zimnú záhradu, kde by sa vám ešte niečo vošlo a oživilo to tak? V tom prípade je skvelým riešením dať do tejto miestnosti záhradné sedenie. To obsahuje aj vankúše či matrace, ktoré vám vytvoria v zimnej záhrade dokonalý komfort. Z pohodlia domova sa tak môžete pozerať na zasneženú krajinu. Záhradné sedenie takýmto spôsobom dokonale využijete aj počas zimy, bez toho, aby ste si museli lámať hlavu tým, kde ho uskladníte.

Záhradný nábytok v chalupe

Vlastníte chalupu, kde sa pravidelne stretávate s vašimi blízkymi? V tom prípade môžete zazimovanie záhradného nábytku uskutočniť práve tam. Kreslá a stoly sa vám v chalupe rozhodne zídu aj počas zimy. Hlavne v prípade, keď tam trávi celá rodina vianočné sviatky a Silvester.

Hosťovská izba

Ak máte v dome hosťovskú izbu, jednoznačne sa tam cez zimu zmestia aj záhradné stoličky, ktoré určite poslúžia. Tie môžete dať, samozrejme, aj do iných častí domu, kde si rozhodne nájdu svoje miesto. V prípade, že k vám príde návšteva, môžete ju ubytovať v hosťovskej izbe, kde im budú robiť spoločnosť pohodlné závesné kreslá. Tie si v tejto miestnosti rozhodne nájdu svoje využitie a spríjemnia celkovú atmosféru.

Výhody zazimovania záhradného nábytku

Takýmto spôsobom môžete zazimovanie záhradného nábytku uskutočniť, takpovediac, kdekoľvek, kde to bude mať význam. Samozrejme, nie je dobré, aby ste nábytok pohadzovali kdekoľvek po dome či chalupe. Všetko by malo mať svoj poriadok aj v tomto prípade. Ide však o riešenia, vďaka ktorým budete mať štýlové a zároveň aj mimoriadne útulné sedenie kdekoľvek budete chcieť počas zimy. Taktiež vám odpadnú starosti so zazimovaním, ktoré sprevádza množstvo povinností. Preto neváhajte a inšpirujte sa našimi tipmi, pokiaľ vám to možnosti dovoľujú. Rozhodne to neoľutujete, práve naopak.

práve naopak. Nájdete iné možnosti zazimovania, ktoré vám určite poslúžia viac, ako keby ste mali záhradný nábytok počas celej doby v garáži.

Publikované: 11. 01. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová