Päť ošumelých elegantných nápadov na výzdobu vonkajšieho priestoru

Zahradní altán

Shabby Chic je štýl interiérového dizajnu, v ktorom nábytok a dekorácie vyzerajú staršie, zastarané a opotrebované. To dodáva priestoru charakter kombináciou jemných pastelových farieb s dreveným nábytkom, svetlými látkami a rustikálnymi starožitnými predmetmi z minulých čias. Princípy dizajnu shabby chic sú rovnaké ako tie, ktoré sa používajú v domoch na chalupe: vytvorenie útulnej a pohodlnej atmosféry prostredníctvom neformálnej elegancie.

Táto forma interiérového dizajnu je skvelá nielen v interiéri, ale môže veľmi dobre fungovať aj v exteriéri. Veranda, terasa alebo záhrada, ktorá vyzerá, akoby bola krásne opustená a zostarnutá, môže znieť lákavo. Predstavte si, že popoludní popíjate šálku čaju, sedíte pod pergolou plnou viniča, dýchate čerstvý vzduch pri prechádzke po chodníku lemovanom živými vŕbovými oblúkmi alebo obdivujete malebnú scenériu, zatiaľ čo relaxujete na rustikálnej posteľnej hojdačke.

Tu je niekoľko ošumelých elegantných predmetov, ktoré môžu vášmu vonkajšiemu priestoru dodať rozmarný a nadčasový vzhľad

Jedálenská súprava

Pri diskusii o pojme "ošumelý elegantný dizajn vonkajšieho jedálenského setu" sa vám ako prvá vybaví klasická scéna šialeného čajového večierka z filmu Alica v krajine zázrakov. V súbore boli použité biele a pastelové farby, ako aj opotrebovaný nábytok rôznych tvarov a veľkostí a doplnky z 19. storočia. Nie je potrebné kopírovať Alicinu expanzívnu kreativitu, ale cieľom je skôr cítiť sa uvoľnene tým, že sa odpútate od tradičných štandardov. Namiesto symetrie sa sústreďte na vytvorenie niečoho jedinečného a neobvyklého.

Nábytok s vintage vzhľadom môžete vytvoriť buď z dreva, ocele, alebo kombináciou oboch. Je to jednoduché - stačí naniesť vrstvu základného náteru, natrieť ju dvoma vrstvami farby (najprv svetlejšou a potom tmavšou farbou) a po zaschnutí ju obrúsiť brúsnou hubkou so strednou zrnitosťou. Môžete tiež pridať staromódne slnečníky alebo markízy, ktoré poskytujú tieň pred slnkom.

Pergola

Predtým, ako na trhu začali dominovať moderné a zaťahovacie pergoly, sa tieto záhradné tienidlá už používali na ochranu pred silným slnečným žiarením, ale aj ako domov pre rastliny Ak chcete získať ošumelý elegantný vzhľad, môžete na ne naviazať drevnaté liany a nechať rastliny prevziať pergolu. Umiestnenie rustikálnych elegantných záhradných jedálenských súprav alebo lavičky pod konštrukciu môže poskytnúť miesto na sedenie a vychutnávanie krásneho výhľadu. Cieľom je nájsť spôsob, ako do svojho dizajnu vrátiť staré časy, takže môžete použiť drevené pergoly alebo vytvoriť modernú pergolu, ktorá bude vyzerať rustikálne, a to tak, že ju natriete a ozdobíte prírodnými kvetmi a viničom.

Hojdacia sieť

Relaxácia vo vlastnom dome je jedným z najlepších spôsobov, ako stráviť lenivé popoludnie, a hojdačka na posteli alebo hojdacia sieť je na to ideálny spôsob. Tieto rozmarné kúsky oživia neživé verandy, najmä ak sú doplnené svetlými a pastelovými vankúšmi alebo kvetinovými vzormi. Ošumelé elegantné verandové postele sú často vyrobené z recyklovaného dreva, ktoré vyzerá opotrebovane, a kovových reťazí. Ak nemáte veľkú verandu, rovnaký pocit môžete dosiahnuť zavesením hojdačiek na konáre stromov.

Záhradný oblúk

Vylepšite svoju cestu inštaláciou záhradných oblúkov pokrytých sviežou zeleňou a farebnými kvetmi Záhradné oblúky sú nielen pútavým doplnkom vášho vonkajšieho priestoru, ale môžu sa použiť aj na prilákanie priateľských okrídlených tvorov, ako sú vtáky a motýle. Okrem ocele a dreva možno použiť aj živú vŕbu, ktorá je univerzálna na tvarovanie a orezávanie

Altán

Ak nemáte verandu, ktorú by ste mohli ozdobiť, možno by ste mali zvážiť stavbu altánku. Ošumelý elegantný štýl altánku môže na vašej terase vytvoriť romantickú atmosféru Tieto malé pavilóny sú skvelé na spoločenské stretnutia alebo len na oddych. Zvyčajne sa dodávajú v otvorenom, okrúhlom alebo osemuholníkovom tvare, čo vám dáva možnosť vybaviť ho drevenými lavicami, jedálenskými súpravami, konferenčnými stolíkmi, hojdačkami alebo ho nechať otvorený.

Okrem toho, že drevené časti altánku vyzerajú staršie a opotrebované pomocou náteru a škrabania, môžete dosiahnuť vzhľad "zabudnutého altánku v lese" aj tým, že okolo neho necháte rásť vinič a rastliny. Pridaním kvetov bielej, ružovej alebo levanduľovej farby bude ešte atraktívnejší.

Publikované: 28. 02. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová