TOP 7 športových doplnkov pre detské ihrisko

Detské zábavné centrá sú miestom, kde sa deti ale aj rodičia môžu cítiť bezpečne, vytvárať nové vzťahy a iba si užívať momenty v nich. Pre malých dobrodruhov ponúkajú rôzne možnosti na hranie a prebúdzajú v nich stále nové emócie pri pravidelnom zdolávaní nových výziev. Všetci vieme, že okrem bavenia sa nás v živote čakajú aj momenty, pri ktorých si musíme kusnúť do jazyka a jednou z nich je vykonávanie športových aktivít. Detské zábavné centrá ponúkajú množstvo športových doplnkov, poďme si ale bližšie predstaviť, aké môžete najčastejšie vidieť a očakávať.

Športové plochy a ihriská

Ako prvé si rozoberieme plochy a ihriská, ktoré umožňujú deťom sa skvelo zabaviť, zahrať, no najmä pracovať v tíme a súťažiť. Často môžete natrafiť na basketbalové ihriská, minifutbalové ihriská, atletické dráhy a kopu rôznych športových ihrísk ako napríklad aj golfové.

Certifikované detské ihriská a ich vybavenie umožňuje mladým hráčom trénovať svoje strelecké, bežecké a vytrvalostné schopnosti a naučia sa správne ovládať rôzne lopty do ich budúcich športových kariér. Či už sa vaše dieťa bude venovať futbalu alebo basketbalu, zručnosti, ktoré nadobudnú ako deti im dajú skvelú výhody nad ostatnými a budú tak môcť oveľa skôr objaviť svoj zápal a talent.

Šplhacie steny

Šplhacie steny sú skvelým doplnkom pre detské zábavné centrum, poskytujú určitú výzvu pre deti, ktorú si stále radi skúšajú. Steny podporujú fyzický vývoj detí, ako aj ich obratnosť, vytrvalosť a koordináciu. S rôznymi obtiažnostami sa deti dokážu aj posúvať dopredu a podstupovať viacero výziev.

Laná a lanové atrakcie

Produkty a doplnky na detské ihriská môžu byť vyrobené aj z rôznych typov lán. Laná sú skvelou zábavou pre deti, môžu byť samostatne ale aj súčasťou veľkých lezeckých atrakcií, ktoré každé dieťa miluje. Jedinou nevýhodou môže byť ich bezpečnosť, čo ale nie je často problémom vďaka iným bezpečnostným prvkom okolo lán.

Hracie koše a kruhy

Okrem samotných športových ihrísk a atrakcií sa často používajú aj samostatné športové koše, ktoré tvoria podobné podmienky ako aj na samotných ihriskách. Mladí športovci si na nich môžu trénovať presnosť a svoju vytrvalosť, čo ich pripraví na skutočný šport.

Fitnes prvky pre deti

Lákanie detí na zdravý životný štýl je skvelým odrazovým mostíkom do budúcnosti na naučenie sa zdravých návykov. Viesť deti môžeme na detských ihriskách už odmala, pokiaľ im poskytujú akékoľvek fitnes prvky ako napríklad hrazdy, kolesá alebo detské posilňovacie náradie.

Športové stoly

Deti sa môžu skvelo zabaviť aj na športových stoloch, ktoré sú ideálne pre skupinové hry a spoločenské akcie. Deti sa môžu zahrať na stolnom futbale, hokeji, tenise a teda ping pongu a podporí sa vďaka tomu ich súťaživosť a koordinácia rúk.

Prekážkové dráhy a stopy

Prekážkové dráhy sú skvelým riešením pre certifikované detské ihriská, nakoľko ponúkajú zábavu aj pre tých najkreatívnejších, ktorí si dokážu nájsť svoju vlastnú zábavu aj s kruhmi na zemi alebo ľahkými prekážkami. Beh, skákacie kruhy a malé dráhy umožňujú deťom tráviť čas kreatívnym a hravým spôsobom a pomáha im to zlepšovať kreativitu a kondíciu.

Každé zábavné centrum je špecifické svojimi vlastnými športovými doplnkami, týchto 7 však uvidíte najčastejšie spomedzi ostatných centier a tak viete, čo od nich môžete očakávať. Kombináciou športových doplnkov a zábavných ihrísk sa pre deti vytvárajú perfektné podmienky na radosť a učenie sa novým veciam.

Publikované: 03. 10. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová