Ako sa na Slovensku robí špičkový interiérový dizajn?

V súčasnosti trávime približne 90 % celého času v interiéri našich domácností. Práve preto je interiérový dizajn v dnešnej dobe mimoriadne dôležitý. Aj na Slovensku existuje množstvo firiem, ktoré sa zaoberajú touto oblasťou. My si v tomto článku predstavíme jednu z nich.

Obrázok - ukážka návrhu interiéru od Ambiente

Slovenské štúdio dizajnu Ambiente sa už od roku 2003 zaoberá exkluzívnym interiérovým dizajnom pre najnáročnejšiu klientelu. Dôkazom toho sú roky kvalitnej praxe a, samozrejme, spokojní zákazníci, ktorých rozhodne nie je málo. Čo stojí za úspechom interiérového štúdia Ambiente a aké výhodý ponúkajú svojim návštevníkom?

Špičkový tím pracovníkov

Kvalitná spoločnosť sa nezaobíde bez odborníkov, ktorí sa neustále vzdelávajú a vedia spoločne spolupracovať na komplexných projektoch. V Ambiente nájdete správnych ľudí z rôznych oblastí. Ide napríklad o dizajnových manažérov, interiérových architektov, šikovných obchodníkov či projektových asistentov. Celá táto skupina ľudí vytvára dokonalé interiérové štúdio.

Obrázok: Proces navrhovania interiéru dizajnérom

Zmena k lepšiemu

Nič nie je viac, ako keď v domácnosti urobíte určitú zmenu. Spoločnosť Ambiente je v tomto smere tá správna voľba. Vďaka produktom, ktoré ponúkajú môžete u vás doma zmeniť celkovú atmosféru, samozrejme k lepšiemu. Ak sa obrátite na tím dizajnérov z Ambiente, rozhodne máte vyhraté. Pomôžu vám so všetkým, a to od návrhu až po samotnú realizáciu. Štúdio disponuje vlastným obchodom, v ktorom si môžete nakúpiť všetko, čo navrhnú šikovní dizajnéri Ambiente. Táto spoločnosť vyniká aj tým, že dáva do svojich návrhov aj požiadavky zákazníkov. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že je to samozrejmosťou, mnoho dizajnových štúdií to nie vždy dodržiava.

Široká škála produktov

V dizajnovom obchode Ambiente nájdete skutočne širokú škálu produktov rôzneho druhu. Nájdete tu vysoko kvalitné svietidlá, ktoré sú, v mnohých prípadoch, ručne vyrábané. V ponuke nájdete taktiež dizajnové koberce. Tie zútulnia atmosféru v každej miestnosti. Netreba zabudnúť ani na značkový nábytok, ktorý je maximálne vkusný. Skvelým riešením sú aj produkty v podobe štýlových záclon, závesov či elegantné doplnky, ako napríklad vankúše, paplóny či predložky do kúpeľne.

Ako prebieha tvorivý proces a realizácia interiérového dizajnu?

Ak ste sa niekedy ocitli v obchode s nábytkom, pravdepodobne ste si celkom nevedeli predstaviť, ako by to vyzeralo u vás doma. V Ambiente tejto dileme zákazníka veľmi dobre rozumejú a ponúkajú možnosť návrhu interiéru na mieru každému zákazníkovi. Čo sa týka prvého stretnutia, profesionálni dizajnéri navrhnú interiérové usporiadanie priestoru a pomôžu vybrať konkrétne druhy nábytku, svietidiel, textílií či kobercov na základe mood boardu s návrhom farebnej škály na mieru vášmu priestoru.

Obrázok: Príklad mood boardu Ambiente

Nasleduje už samotná obhliadka, po ktorej dizajnér nastaví cenovú ponuku a koncept. Na rad prichádza ručné šitie závesov, záclon či iných doplnkov. Takto to platí pri všetkých ponúkaných službách ateliéru Ambiente. Nech už potrebujete pomôcť s montážou nábytku, dekorovaním ale aj čalúnením či tapetovaním. Ambiente je tu pre vás. Našim cieľom je vaša spokojnosť a súlad vašich predstáv s navrhovaným priestorom. Vďaka tomu bude váš domov bude harmonicky vyladený a žiariť pre domácich či návštevu.

Publikované: 12. 01. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová