Ako správne vybrať novú práčku?

0

Výber novej práčky môže byť náročná úloha. Ponuka spotrebičov je veľmi široká, a preto môže byť ťažké zistiť, ktorý z modelov z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Aby sme vám tento proces uľahčili, prinášame niekoľko praktických tipov – ak sa budete nimi riadiť, cesta k novej práčke pre vás nebude taká zložitá.

Ujasnite si svoje potreby

Pred nákupom novej práčky je dôležité posúdiť svoje skutočné potreby. Berte ohľad na veľkosť svojej rodiny (tj počet členov domácnosti), typ tkanín, ktoré obvykle periete, svoj rozpočet a to, ako často ju plánujete používať.

Zvážte kapacitu

Kapacita práčky sa meria v litroch a objem, ktorý potrebujete, bude závisieť od veľkosti vašej rodiny. Všeobecne platí, že väčšia kapacita je vždy lepšia, pretože vám umožní prať viac bielizne naraz.

Hľadajte energeticky účinné modely

Hľadajte práčky s označením Energy Star. To vám pomôže znížiť účty za energiu aj vplyv na životné prostredie. Najúspornejšie sú spotrebiče klasifikované ako A+++.

Skontrolujte funkcie

Moderné práčky neoplývajú iba nízkou spotrebou energie, sú tiež vybavené funkciami, ktoré pranie výrazne zjednodušujú. Overte si preto, či sú súčasťou výbavy funkcie ako možnosť nastavenia teploty vody, časovač či automatické vypnutie.

Pustite sa do hľadania

Akonáhle poznáte svoje potreby, je čas vykonať prieskum. Porovnajte rôzne modely, prečítajte si recenzie a požiadajte o odporúčania priateľov a rodinu.

Vyskúšajte ich

Pokiaľ je to možné, prezrite si práčky osobne (napríklad v najbližšom elektre). Kvalifikovaný pracovník vám vysvetlí, ako práčku používať a urobíte si o nej oveľa lepšiu predstavu ako z obrázku a popisu na internete.

Čo dodať na záver? Vybrať tú najlepšiu práčku nie je práve ľahké, ale pokiaľ budete dodržiavať vyššie uvedené pravidlá, nakoniec spotrebič „značka ideál“ nájdete.

Článok sme vydali v spolupráci s lifestyle magazínom Forlis.

Publikované: 04. 02. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová