EuroCucina 2024. Pozornosť venovaná detailom a udržateľná budúcnosť prémiovej značky ASKO

V Miláne sa skončila EuroCucina 2024 – veľkolepá prehliadka toho najlepšieho zo súčasného kuchynského dizajnu a technológií. Ohlas prekonal všetky očakávania: v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom prišlo takmer o pätinu viac návštevníkov. Prémiové spotrebiče škandinávskej značky ASKO nemohli chýbať: v impozantnej expozícii na veľtrhu a v uliciach Milána sa stali aktérmi kuchárskej a degustačnej šou, ktorá sa niesla v duchu hesla „Pozornosť venovaná detailom“. Každý sa tak mohol presvedčiť, že ASKO charakterizujú tie najkvalitnejšie materiály, remeselne dokonalé spracovanie s citom pre ten najmenší detail a špičkové technológie. Rovnako ako udržateľná budúcnosť.

Či už ide o kuchynské spotrebiče, vínotéky alebo spotrebiče na starostlivosť o bielizeň, škandinávska značka ASKO vždy ponúkne to najlepšie, čo si v súčasnosti môžete priať. Navyše si môžete byť istí, že všetky spotrebiče boli vyrobené s ohľadom na životné prostredie a spoločnosť. Svedčia o tom tie najprestížnejšie ocenenia, ktoré ASKO pravidelne získava: iF Gold, Red Dot, Good Design, APDC*IDA Design Excellence, European Product Design Award, ISO14001, EMAS alebo strieborná medaila ECOVadis za udržateľný prístup v celom reťazci.

Umývačka riadu s životnosťou 20 rokov ako udržateľná voľba

Inteligentné umývačky ASKO z radu DW60 so štyrmi košmi na 17 súprav riadu majú najväčšiu kapacitu na svete a sú testované na ekvivalent pravidelného používania počas 20 rokov. Využívajú systém až 11 vysokotlakových trysiek, automatické dávkovanie umývacieho gélu a UV technológiu, ktorá eliminuje 99,9 % baktérií a vírusov. Osem najdôležitejších komponentov je vyrobených z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, nie z plastu. Ide o najspoľahlivejšie umývačky riadu na svete, pokiaľ ide o hygienu a udržateľnosť. Dajú sa ovládať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife a mobilných zariadení.


Inteligentné varenie s presnou teplotou

Ucelený koncept Celsius°Cooking™ posúva varenie na úplne novú úroveň. Inteligentná indukčná varná platňa bezdrôtovo komunikuje s originálnym príslušenstvom Celsius°Cooking™ – hrncom a panvicou s teplotnou sondou – a sama kontroluje precízne teplotu s presnosťou na jeden stupeň i čas varenia. Vo verzii s komfortnou šírkou 83 cm v sebe dokonca ukrýva výsuvný odsávač pár ASKO Elevate, ktorý prispôsobuje svoj výkon momentálnej pare.


Inteligentné vínotéky ako váš osobný someliér

Vínotéky ASKO predstavujú inovatívny spôsob, ako cenným vínam poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť – optimálnu a stálu teplotu, vlhkosť a prostredie bez pachov, UV žiarenia a nárazov. Pre skutočných gurmánov a majiteľov hodnotných investičných vín je určená inteligentná skriňová vínotéka ASKO WCN311942G na skladovanie, dozrievanie a podávanie až 190 fliaš vína v troch oddelených, samostatne regulovateľných teplotných zónach. Pomocou aplikácie ConnectLife môžete naskenovať etiketu, načítať informácie z databázy Vivino a pridať víno do svojho digitálneho inventára. A po ruke môžete pod kuchynskú linku umiestniť menšiu dvojzónovú vínotéku ASKO WCN25842G, ktorá poskytne ideálne prostredie pre správne vychladené mladé biele a červené vína. Má dve teplotné zóny – na skladovanie a podávanie vína v optimálnych podmienkach.


Voľne stojacie chladničky

Luxusné voľne stojace monoklimatické chladničky umožňujú nastaviť teplotu v každej zásuvke podľa vašich potrieb, vlhkosť pritom regulujú automaticky pomocou špeciálnej membrány. Funkcia ASKO Convert Zone dodáva vítanú flexibilitu tým, že umožňuje premeniť mierne mraziaci priestor na chladničku; teplotu možno nastaviť v rozmedzí od -2 °C do +3 °C. Adaptívna regulácia teploty pomocou inteligentných senzorov starostlivo sleduje spôsob, akým chladničku používate, a automaticky znižuje teplotu pred jej otvorením. Potraviny tak zostanú čerstvé až o 20 % dlhšie. Chladničky v bielej, nerezovej alebo čiernej nerezovej farbe dokonale dopĺňa voľne stojaca mraznička v rovnakom dizajne s nemenej presvedčivými technológiami.


ASKO Pearl Grey

Súčasťou výstavy EuroCucina 2024 bol aj nový rad ASKO Pearl Grey Elements. Je inšpirovaný štyrmi prírodnými živlami a jeho farba s perleťovo sivými tónmi odkazuje na vulkanické skaly majestátnych severských fjordov. Do kuchyne prináša prirodzenú rovnováhu – je sofistikovaný, avšak hravý, živý, a nenápadný, nadčasový, avšak moderný. Preto sa veľmi ľahko uplatňuje v širokej škále rôznych kuchynských štýlov. Už čoskoro bude v predaji aj u nás a bude k dispozícii v showroomoch ASKO v Prahe a Bratislave.


Publikované: 17. 05. 2024

Kategória: Nezařazené

Autor: Lenka Zvěřinová