Keď bývanie, tak v útulnom vintage štýle

Farebné poštové schránky pred domom, kovové a veľmi výrazné kľučky na dverách a hrátky s odtieňmi, vďaka ktorým nikdy nebudete mať zlú náladu. Skrátka a dobre bývanie vo vintage štýle je presne to, čo by malo dominovať aj vo vašom živote, pretože v takto zariadených príbytkoch prakticky nikdy nie je nuda. Oproti moderne sa nemusíte toľko držať zajazdených pravidiel či koľají, ale môžete vsádzať aj na nevšedný dizajn.

Vintage nie je retro

Úvodom treba konštatovať, že vintage štýl rozhodne nie je retro. A je mylné zamieňať dva štýly, ktoré sa možno na prvú dobrú trochu podobajú, ale pod lupou sa jedná o niečo úplne odlišné. Zatiaľ čo retro takzvane znovuobjavuje staré trendy a robí z nich hity, vintage sa k pôvodnému vracia. Hľadá sa príbeh a osobitosť, nikdy nie všednosť alebo trend, ktorý práve boduje na priečkach rebríčka vo svete bývania. TIP: vyberajte vložky do dverí FAB Inými slovami je vintage štýl poskladaný z takých kúskov, ktoré už majú niečo za sebou. Vaším zdrojom zariadenia bude rozhodne starožitníctvo, aj blšie trhy, nebojte sa aj obchodov s dizajnom, kde sa výrobky vo vintage štýle ponúkajú vo veľkom.

Neutrálne farby ako základ vintage štýlu

Aj keď sa mnohým ľuďom javí vintage štýl ako veľmi farebný, opak je pravdou. Neutrálne farby majú tvoriť akýsi farebný základ, ďalšie výraznejšie odtiene tento základ potom rozbijú. Šedá, hnedá, aj béžová – to je onen podklad a potom sa môže hrať s pastelovými tónmi, ako je zelená, ružová alebo modrá. Všetky bytové doplnky môžu byť naďalej zdobené krásnymi výraznými farbičkami. Nebojte sa ani kvetinového motívu, ktorý sa veľmi často používa. Z materiálov potom uprednostnite kov a sklo. Všeobecne sa však radí sa s týmto štýlom bývania poriadne vyhrať, najmä ak zariaďujete kompletne nový byt. Začať môžete už od podlahy, ktorá by mala byť drevená a hlinená. Pokračujeme potom k nábytku a doplnkom.

Publikované: 30. 11. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová