Čo treba vedieť pri výbere kancelárie?

Hľadanie kancelárskych priestorov, ktoré vyhovujú nielen vašim potrebám, ale aj rozpočtu, môže byť častokrát stresujúce. Nemusí to však také byť vtedy, ak máte od začiatku k dispozícii tie správne informácie. Na čo nezabudnúť, aby ste vo svojom hľadáčiku objavili tie najlepšie kancelárie na prenájom?

Rozhoduje veľkosť

Ak hľadáte nové, alebo dokonca úplne prvé kancelárske priestory pre svoju firmu, to, čo si vyberiete je pre vaše podnikanie nesmierne dôležité. Ako úplne prvú zvážte veľkosť vašej spoločnosti a zistite, koľko miesta potrebujete. Musíte sa uistiť, že každý zamestnanec bude mať k dispozícii dostatočný priestor na pohodlný výkon svojej práce. Hoci prenájom väčšej kancelárie, sa môže zdať dobrým nápadom, pretože vám umožňuje pridať členov tímu, existuje tu riziko. Ak svoj tím nerozšírite tak rýchlo, ako sa očakávalo, budete platiť za priestor, ktorý nepotrebujete. Keď si však zaobstaráte príliš malú kanceláriu, môže sa stať, že bude stiesnená, a to skomplikuje váš výkon práce. Kancelárie Bratislava ponúkajú flexibilné priestory s možnosťou postupného rozširovania. Mať k dispozícii väčší priestor vám zabezpečí možnosť rásť, zväčšovať sa a vaša kancelária porastie s vami podľa aktuálnych potrieb. Budete platiť vždy iba za to, čo aktuálne využijete a ušetrené peniaze na nájom môžete investovať do rozvoja svojej firmy.

Kancelária nestačí

Personalizovanie priestoru je cenným nástrojom pri vytváraní a udržiavaní imidžu vašej značky. Interiér kancelárskych priestorov dotvára celkový dojem o vašej firme a prenesie ho aj na potenciálnych klientov. Zastaraná kancelária bez osobitého štýlu by mohla v zákazníkoch vyvolať dojem, že sa vo vašej firme málo dbá na detaily. Zamyslite sa preto nielen nad priestormi, ktoré potrebujete, ale aj nad ich vybavením. Šetrite čas aj peniaze pri zariaďovaní. Prenájom kancelárskych priestorov v Qubes v Nivy Tower v sebe zahŕňa už aj oddychové zóny, zasadacie miestnosti a kompletné vybavenie pre všetky typy firiem a projektov. Kancelárie ponúkajú aj ďalšie výhody, ako sú služby recepcie, parkovanie pre bicykle, upratovacie a bezpečnostné služby, zdieľanie zasadačiek a prístupnosť vašich priestorov 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Qubes splní všetky vaše nároky na osvetlenie, rýchlosť internetu, zasadacie miestnosti, kuchynku aj dizajnový nábytok. Stačí si len vybrať z katalógu a prispôsobiť si vybavenie svojim potrebám.

Exkluzívna poloha zaváži

Keď premýšľate nad kúpou alebo prenájmom nehnuteľnosti je nesmierne dôležitým faktorom poloha. Vaše kancelárske priestory nie sú výnimkou. Majte preto na pamäti, že vhodné umiestnenie kancelárskych priestorov je absolútna nevyhnutnosť pre vašich zamestnancov, ktorí do práce dochádzajú každý deň. Aj keď nemôžete myslieť na celú spoločnosť, nezabudnite na jej kľúčových hráčov, aby si pre zlú dostupnosť firmy nezačali hľadať zamestnanie niekde inde. Pri výbere kancelárskych priestorov by ste mali myslieť aj na svojich klientov. Adresa vašej firmy nie je niečo, čo budete meniť často. Preto by umiestnenie vašej kancelárie malo byť reprezentatívne, pohodlne dostupné či už autom, autobusom alebo pešo, aby ho zákazníci mohli bez problémov nájsť. Kancelárie Qubes v Nivy Tower sú vďaka svojej jedinečnej polohe dostupné pre všetkých. Sú súčasťou vznikajúcej mestskej štvrte Nové Nivy, ktorá sa nachádza v novom centre Bratislavy. Táto štvrť Bratislavy je realizovaná s ohľadom na udržateľnosť, funkčnú dopravu a infraštruktúru.

Myslite do budúcna

V počiatočnej fáze vášho podnikania by mali byť vaše výdavky na kancelárske priestory minimálne. Pri uzatváraní nájomnej zmluvy si dajte pozor na nevýhodné podmienky. Overte si, či vami vybraté kancelárske priestory ponúkajú možnosť krátkodobého flexibilného prenájmu. Majte na pamäti všetky nepredvídané okolnosti, ktoré sa môžu stať, najmä ak s podnikaním ešte len začínate. Krátkodobé podnájmy sú na niekoľko mesiacov a dokážu sa prispôsobiť potrebám vašej firmy v čase. Ak ste stále v rastovom režime, takýto prenájom je jednou z lepších a realistickejších možností. Keď sa váš tím časom rozrastie, zmenia sa aj vaše potreby na kancelárske priestory. Na druhej strane, ak bude vaša firma v budúcnosti prechádzať náročným obdobím, môžete sa rýchlo vzdať nepotrebných priestorov a nebudete musieť platiť vysoké náklady.

Publikované: 31. 10. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová