Populárne štýly bývania

Existuje množstvo štýlov bývania, ktoré sa neustále menia. Existujú ale aj štýly, ktoré sú stále „in“ a tak rýchlo nevyjdú z módy. Ak práve zariaďujete byt alebo sa chystáte urobiť v tomto smere veľké zmeny zamerať by ste sa mali na vidiecky, provensálsky či vintage štýl.

Vidiecky štýl

Vidiecky štýl sa teší veľkej popularite na celom svete. Využíva prírodné materiály prevažne drevo. Drevené trámy, nábytok z masívu a drevená podlaha sú samozrejmosťou, ktoré do tohto štýlu patria. Zemité farby a obklad z kameňa alebo dreva na stenách celkovú atmosféru výrazne dotvoria. Doplnky ako vankúšiky, závesy, koberce, dečky,... by mali byť z prírodného materiálu ako ľan, vlna, bavlna či kožušiny.

Ak drevo do interiéru pre vysokú vlhkosť nie je vhodné môžete siahnuť po materiáloch, ktoré drevo imitujú.

Provensálsky štýl

Provensálsky štýl na vás dýchne romantikou. V tomto štýle nájdete prvky vidieckeho štýlu ale vo výrazne svetlejších farbách. Prim tu hrajú odtiene levanduľovej, fialovej, bledomodrej, bledosivej, bledohnedej či bielej.

Pastelové farby môžete dať všade. Typické pre tento štýl je keramika, kvetináče, tkané koberce či prútené košíky, ktoré slúžia ako odkladacie boxy. Nezabúdajte ani na dekorácie, ktoré by mali mať kvetinový vzor. Nemusíte práve zháňať sprchové dvere so vzorom levandule ale môže siahnuť napríklad po farebných doplnkoch do kúpeľne (skrinky, umývadlá, ....)

Vintage štýl

Všetko staré, čoho sa niektorí ľudia snažia zbaviť je vo vintage štýle vítané. Luxusné porcelánové súpravy s nádychom histórie, veľké kyvadlové hodiny či mierne ošúchaný nábytok sú základom pre tento štýl. Výborne sa sem hodia aj prvky z provensálskeho štýlu.

Vintage štýl si môžete vytvoriť aj v kúpeľni. Sprchové kúty síce nie sú presne to čo potrebujete ale ak siahnete po mozadzných kohútikových batériách a samostatne stojacej vani na nožičkách určite urobíte dobre.

Štýl bývania si dobre premyslite. Nemusíte sa držať všetkých prvkov, ktoré ten či tamten štýl charakterizujú. Dôležité je aby ste mali dostatok pohodlia a cítili sa príjemne ... ako doma.

Publikované: 28. 07. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová