Prečo sa držať pri zemi? Nebojte sa pestrých farieb, ktoré vaše hniezdočko rozžiaria

Žijeme v 21. storočí plných možností a tá tam sú doby, kedy bolo nutné sa za každých okolností držať pri stene. Podlahy, nábytok, vankúše, koberce, závesy, najrôznejšie dekorácie a vybavenia do domácnosti sa dnes vyrába v miliónoch rôznych farebných odtieňov. Tak prečo toho pri zariaďovaní nového hniezdočka či rekonštruovaní toho súčasného nevyužiť?

Neutrálne farby upokojujú, ale bez pestrého osvieženie pôsobí mdlo

Architekti a dizajnéri sa zhodujú, že neutrálne farby pôsobia na ľudské vnímanie upokojujúcim dojmom. Aby ste však dosiahli elegantného interiéru, ktorý vás po mesiaci nezačne nudiť a do ktorého sa budete dennodenne po práci radi vracať, je potreba neutrálne farby citlivo doplniť pestrými odtieňmi. Tie miestnosť rozjasní, rozveselí a neraz zlepší pri zlej nálade váš deň.

3 tipy pre domácnosť, ktoré vládnu pestré farby

Čo sa týka moderných trendov a zaujímavých kombinácií, ktoré dodajú interiéru bytu i domu jedinečný rozmer, aktuálne frčia oi. Tieto \"sexy\" varianty.

Tyrkysová pre jedinečný detskú izbičku

Chcete svojmu \"malému ja\" dopriať luxusné detská izba, ktorý bude svetlý, zmestia sa mu tam všetky hračky, a napriek decentnému vzhľadu bude na vašu ratolesť pôsobiť pozitívnym dojmom bezpečné pevnosti, ktorá je len a jeho kráľovstvom? Vhodným skombinovaním bielej a tyrkysovej presne tohto efektu docielite.

Nevšedné zážitky v žltej kuchyni

S bielou, ale rovnako tak elegantné čiernou alebo sivou farbou (toľko typickými pre domáce spotrebiče najvyššej kvality) ide skvele dokopy sýta žltá. Verte tomu alebo nie, ale pekná kuchyňa s aspoň z časti hravými odtieňmi je prvým predpokladom pre to, aby sa z varenia stal koníček, a nie nenávidená povinnosť v hone za neumřením hladom.

Fialovú si zamilujete v obývačke i kúpeľni

Čo takto si po náročnom dni dopriať kúpeľ v kúpeľni s bielou sanitou a orechovým nábytkom, a počas toho sa nechať obklopovať modernými fialovými múrmi a doplnky vrátane kobercov, uterákov a závesov? Nádherná predstava, no nie? Podobne sú fialové odtiene momentálne populárne pri zariaďovaní obývacích izieb. Vankúšiky, poťahy, prikrývky, závesy, obrusy, ale aj koberce a nespočet dekoračných prvkov v tejto farbe skvele doplní nielen šedú, bielu alebo čiernu sedaciu súpravu s preskleným konferenčným stolíkom.

Publikované: 17. 04. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová