Skutočný talent: kombinovaná rúra s mikrovlnami a parou

Koľko spotrebičov potrebujete na to, aby ste na raňajky pripravili chrumkavý sendvič, na obed jemný rozbif so šťavnatou zeleninou a dezert? A na ohriatie jedla alebo rozmrazenie hotových porcií z minulého víkendu? K tomu pridajte varenie metódou sous-vide, udržiavanie teploty jedla, ohrievanie tanierov, sušenie byliniek, výrobu jogurtu a zaváranie. Že nemáte dosť miesta? Všestranným talentom je Gorenje BCMS598S19X, kompaktná kombinovaná rúra „3 v 1“ s mikrovlnami a parou, ktorá v kuchyni zastane takmer všetku prácu.

Vstavaná rúra Gorenje BCMS598S19X je vysoká len 45 cm, čo zaberie o niečo viac priestoru, než potrebuje bežná vstavaná mikrovlnka. Napriek tomu však dokáže skĺbiť výhody horného a spodného ohrevu, horúceho vzduchu, mikrovĺn, veľkého grilu, infra grilu a troch úrovní pary. Už si nemusíte vyberať medzi klasickou, parnou a mikrovlnnou rúrou. Stačí vám jeden spotrebič, ktorý toho dokáže naozaj veľa.

Niekoľko jedál naraz

Klenutý tvar rúry inšpirovaný starými pecami na drevo spolu s technológiou priestorového prúdenia vzduchu MultiFlow 360˚ zabezpečuje rovnomerné pečenie, a to aj na viacerých úrovniach naraz, bez miešania vôní a chutí. Môžete tak pripraviť hlavný chod s prílohou a dezertom naraz, čím ušetríte veľa času a cennej energie.

Žiadna voda, len para

V rúre je možné pripravovať pokrmy s nízkou, strednou a vysokou úrovňou pary, ktorá sa vytvára z čistej vody pomocou parného generátora. Para sa počas pečenia rovnomerne rozvádza po celom vnútornom priestore rúry bez toho, aby sa vytvárali kvapky vody, ktoré by zvlhčovali a kazili jedlo.

Parné programy sú skvelé nielen na zdravé varenie zeleniny a rýb, ale napríklad aj na regeneráciu jedla z obeda alebo z predchádzajúceho dňa, aby sa obnovila jeho pôvodná chuť. Sú vhodné aj na šetrné rozmrazovanie bez vytvárania horúcich miest alebo zmeny štruktúry potravín. Para je osvedčený spôsob, ako získať zdravé a chutné jedlo bez tuku, s minimom soli a bez pachu jedál z vyprážania.

S touto kompaktnou rúrou môžete začať pripravovať aj chutné pokrmy metódou „sous vide“, ktorá kombinuje dlhé varenie pokrmov vo vákuových vreckách v pare pri nízkej teplote. Stačí jedlo jednoducho vložiť do vrecúšok, zavakuovať ho a spustiť automatickú funkciu. Mäso bude neuveriteľne šťavnaté, zelenina krehká, ale pevná. A ako bonus si potraviny stále zachovajú cenné vitamíny, minerály a živiny.

Nemusíte sa obávať ani vodného kameňa – rúra vás sama upozorní, keď je potrebné spustiť automatický proces odvápnenia, ktorý trvá približne hodinu. Aj to sa urobí samo.

Naozaj pomalá cesta za dokonalosťou

Dobré jedlo si vyžaduje čas. Funkcia „SlowBake“ pečie jedlo pri nižších teplotách 6 hodín bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať. Všetko sa urobí samo a mäso bude vláčne a zachová si šťavnatosť, vôňu a výživovú hodnotu.

Mikrovlny naopak ušetria čas

Keď potrebujete ušetriť čas, mikrovlnné rúry sú skvelým pomocníkom. Používajú sa nielen na rozmrazovanie, ale aj v závislosti od typu potravín aj v kombinácii s klasickým ohrevom, grilom alebo horúcim vzduchom. Skrátia čas pečenia a varenia bez toho, aby sa zmenila farba alebo tvar jedál, pričom si zachovávajú skvelú chuť.

Automatické programy

A potom je tu niečo pre všetkých, ktorí majú radi dobré jedlo, ale radšej trávia čas inak ako sledovaním blogov viac či menej známych foodies a postávaním pri sporáku. A síce plne automatizované pečenie s viac ako 80 receptami overenými skutočnými šéfkuchármi. Stačí vybrať typ jedla, jeho hmotnosť a stlačiť tlačidlo Štart. Všetko ostatné, ako sú čas, teplota a spôsob ohrevu, sa nastaví automaticky. Ak to však chcete mať po svojom, vyberte si režim PRO a ako profesionál si všetko nastavte podľa svojich skúseností. A to dokonca aj formou viacfázového pečenia.

Automatické čistenie

A čo je najlepšie – rúra sa ľahko a pohodlne sama vyčistí. Stačí naliať do pekáča pol litra vody a zapnúť funkciu AquaClean. Výsledky sú viditeľné na celom povrchu vnútorného priestoru rúry, ako aj na plechoch a pekáčoch. Uvoľnená para zmäkčí mastnotu a zapečené škvrny, ktoré potom stačí zotrieť handričkou.

Produktový tip:

Kompaktná rúra Gorenje BCMS598S19X s objemom 50 litrov, mikrovlnami a parou a automatickými programami má jedinečný, klenutý tvar HomeMade inšpirovaný tradičnými pecami na drevo. Ten umožňuje voľnú cirkuláciu horúceho vzduchu a v kombinácii so špeciálnym ventilačným systémom Multiflow 360˚ vám dáva možnosť pečenia na viacerých úrovniach. Lahôdkou pre milovníkov zdravého varenia a pečenia je program PureSteam s tromi úrovňami pary a funkcia SousVide na prípravu jedla vo vákuu pri nízkych teplotách. Funkcia AquaClean ponúka vynikajúcu pomoc pri čistení rúry. Rúra dokonale kombinuje výhody klasickej, parnej a mikrovlnnej rúry. Jej cena je 1 319 EUR.


sk.gorenje.com

Publikované: 06. 10. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Veronika Koudelková