Smaltovaný riad: Aké sú jeho výhody?

Výber správneho a kvalitného riadu do kuchyne predstavuje jednu z najlepších investícii, ktorú môžete urobiť. Je však toľko druhov a materiálov, z ktorých je riad vyrobený, že jeho výber býva často zložitý. Pri výbere tejto domáce potreby by ste sa mali zamyslieť nad tým, aký druh varenia preferujete a pre koľko ľudí varíte. Svoj výber by ste mali zostaviť tak, že najprv vyberiete základné kusy a potom začnete pridávať špeciálne panvice a hrnce.

Typy kuchynského riadu

Prvá vec, ktorú by ste mali hľadať pri výbere nového riadu, sú rôzne typy kusov, ktoré sú k dispozícii. Ak máte novú kuchyňu, celá sada hrncov môže byť pre vás finančne náročná, preto budete chcieť nákladovo efektívne riešenie. Začnite teda základmi, ktorými sú hrnce a panvice. Panvica je nevyhnutným pomocníkom v kuchyni a môže byť jedným z najuniverzálnejších kusov riadu, aký kedy budete vlastniť. Obracanie omeliet, smaženie a dokonca aj vyprážanie je jednoduché pri použití tej správnej panvice. Panvice vyrobené z liatiny sú síce ťažšie, ale majú nepriľnavý povrch, takže sa nemusíte báť pripáleného jedla.

Presvedčivé výhody smaltovaného liatinového riadu

Zatiaľ čo tradičný liatinový riad je stále obľúbený v mnohých domácnostiach, čoraz viac sa do popredia dostáva smaltovaný liatinový riad. Aké sú výhody smaltovanej liatiny? Smaltovaný liatinový riad je považovaný za lepší z hľadiska bezpečnosti ako tradičný liatinový riad. Je to preto, že smaltovaný povlak zabraňuje vniknutiu železa do vášho jedla. Smaltovaný riad tiež zabezpečuje rovnomerné a konzistentné teplo. Na rozdiel od liatiny, smaltovaný liatinový riad nehrdzavie. Pretože ide o porcelánový smalt, nehrozí riziko hrdze. Je nenáročný na starostlivosť. Ak máte radi žiarivé farby, smaltovaný riad bude pre vás ten pravý. Riad zo smaltovanej liatiny sa dodáva v širokej škále oslnivých farieb od čerešňovej červenej cez slnečnú žltú, výraznú zelenú či kobaltovo modrú. V neposlednom rade jeho výhodou je nepriľnavý povrch a odolnosť. Tento riad vám pri správnej starostlivosti vydrží roky.

Publikované: 13. 04. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová