Zariaďte sa v štýle art deco

Rozmýšľate, ako moderne zariadiť vašu obývačku? Odporúčame vám štýl art deco, ktorý vznikol v 20. rokoch minulého storočia v Paríži, avšak v súčasnosti stále viac naberá na popularite. Medzi jeho typické znaky patrí luxus, elegancia, pôsobivosť, funkčnosť a nadčasovosť. Parížske art deco si môžete predstaviť nasledovne: vysoké stropy, zaujímavé lustre, mramorové povrchy, tapety, materiály ako koža, zamat, satén či hodváb. Medzi ďalšie kľúčové prvky patria tiež výrazné farby doplnené o jemné pastelové tóny a ich kombinácie.

Ako preniesť art deco do súčasnosti

Ak cítite inšpiráciu, zvoľte len pár kúskov v tomto štýle. Ak by ste celú obývačku “obliekli” do art deco šatu, mohla by pôsobiť chaoticky, ťažkopádne až gýčovo. S veľkou pravdepodobnosťou by ste sa v takom prostredí necítili príjemne. A obývačka je predsa miesto, kde relaxujete a cítite sa v nej dobre. Ideálnym riešením je zvoliť minimalistický nábytok a pár výrazných akcentov. Predstavujeme vám kúsky v art deco štýle, ktoré môžu okrem obývačky oživiť aj spálňu či zimnú záhradu.

Štýlové kreslá

Proxima má v ponuke pohodlné relaxačné kreslá s jednoduchým ovládaním, ktoré si už na pohľad zamilujete. Vyznačujú sa eleganciou na najvyššej úrovni a oslovia aj najnáročnejších zákazníkov a fanúšikov luxusu. Ihneď vás očarí široká škála farieb, z ktorej si vyberú milovníci zemitých, pastelových i výrazných farieb.

Art deco glamour kreslá a art deco pokovky majú nezvyčajný tvar mušle a sú čalunené vysoko kvalitnou zamatovou látkou. Okrem krásneho dizajnu sú, samozrejme, aj praktické a mimoriadne pohodlné vďaka hlbokej ploche na sedenie. Oceľové nohy sú maximálne stabilné a chránia podlahu pred poškriabaním.

Príjemné svetlo

K art decu bezpochyby patria aj atypické a zároveň nadčasové závesné svietidlá. Nejde o žiadne gýčové kúsky, veď presvedčte sa sami a pozrite si výber na PROXIMA.store. K dispozícii sú samostatné, dvojité, trojité alebo štvorité závesné svietidlá, ktoré budú pomyselnou čerešničkou na torte vo vašej vkusnej obývačke či spálni.

Publikované: 13. 04. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová