Zariaďte sa v štýle art deco

Rozmýšľate, ako moderne zariadiť vašu obývačku? Odporúčame vám štýl art deco, ktorý vznikol v 20. rokoch minulého storočia v Paríži, avšak v súčasnosti stále viac naberá na popularite. Medzi jeho typické znaky patrí luxus, elegancia, pôsobivosť, funkčnosť a nadčasovosť. Parížske art deco si môžete predstaviť nasledovne: vysoké stropy, zaujímavé lustre, mramorové povrchy, tapety, materiály ako koža, zamat, satén či hodváb. Medzi ďalšie kľúčové prvky patria tiež výrazné farby doplnené o jemné pastelové tóny a ich kombinácie.

Ako preniesť art deco do súčasnosti

Ak cítite inšpiráciu, zvoľte len pár kúskov v tomto štýle. Ak by ste celú obývačku “obliekli” do art deco šatu, mohla by pôsobiť chaoticky, ťažkopádne až gýčovo. S veľkou pravdepodobnosťou by ste sa v takom prostredí necítili príjemne. A obývačka je predsa miesto, kde relaxujete a cítite sa v nej dobre. Ideálnym riešením je zvoliť minimalistický nábytok a pár výrazných akcentov. Predstavujeme vám kúsky v art deco štýle, ktoré môžu okrem obývačky oživiť aj spálňu či zimnú záhradu.

Štýlové kreslá

Proxima má v ponuke pohodlné relaxačné kreslá s jednoduchým ovládaním, ktoré si už na pohľad zamilujete. Vyznačujú sa eleganciou na najvyššej úrovni a oslovia aj najnáročnejších zákazníkov a fanúšikov luxusu. Ihneď vás očarí široká škála farieb, z ktorej si vyberú milovníci zemitých, pastelových i výrazných farieb.

Art deco glamour kreslá a art deco pokovky majú nezvyčajný tvar mušle a sú čalunené vysoko kvalitnou zamatovou látkou. Okrem krásneho dizajnu sú, samozrejme, aj praktické a mimoriadne pohodlné vďaka hlbokej ploche na sedenie. Oceľové nohy sú maximálne stabilné a chránia podlahu pred poškriabaním.

Príjemné svetlo

K art decu bezpochyby patria aj atypické a zároveň nadčasové závesné svietidlá. Nejde o žiadne gýčové kúsky, veď presvedčte sa sami a pozrite si výber na PROXIMA.store. K dispozícii sú samostatné, dvojité, trojité alebo štvorité závesné svietidlá, ktoré budú pomyselnou čerešničkou na torte vo vašej vkusnej obývačke či spálni.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.