Detský matrac s anatomickými vlastnosťami je kľúčom k zdravému a zdravému spánku

Po rušnom dni potrebuje človek v každom veku v noci kvalitný odpočinok. Zdravý spánok poskytuje dobrú pohodu a zabezpečuje vysokú úroveň produktivity na nasledujúci deň.

Keď už hovoríme o výbere matracov pre dospievajúce deti, stojí za to venovať pozornosť ortopedickým vlastnostiam výrobku, pretože mladým telám sa neodporúča spať na príliš tvrdých povrchoch. Odborníci odporúčajú vyberať matrace so strednou tuhosťou, ktoré poskytujú telu optimálnu oporu.

Nezabudnite, že teenager je vždy v aktívnej fáze rastu a formovania kostry a svalov. Počas tohto obdobia je veľmi dôležité poskytnúť pohodlné podmienky, ktoré nebudú brániť fyzickej transformácii. Doplnky na spanie, ktoré nespĺňajú anatomické potreby, môžu v budúcnosti negatívne ovplyvniť zdravie, študijné úspechy atď.

Na čo si dať pozor pri kúpe matraca do detskej postele

Najobľúbenejším rozmerom medzi matracmi do detských postelí je formát 90x200. Ide o ideálnu možnosť pre každé dospievajúce dieťa, ktoré má dostatočnú rezervu voľného miesta. Okrem veľkosti odborníci odporúčajú venovať pozornosť výplňovému materiálu, pretože od toho bude závisieť úroveň mäkkosti a pohodlia.

V tomto ohľade výrobcovia ponúkajú nasledujúce možnosti:

- kokosové vlákno je tvrdý materiál vyrobený zo surovín rastlinného pôvodu. Vhodné pre tých, ktorí pociťujú nepohodlie v chrbtici;

- ortopedická pena je atraktívna možnosť, pretože sa vyznačuje odolnosťou proti opotrebovaniu a dlhou životnosťou. Medzi ďalšie

- výhody - bezpečnosť pre zdravie, materiál nenarúša prirodzenú cirkuláciu vzduchu a rovnomerne rozdeľuje tlak na povrch tela;

latex je voľbou, ktorá bude vyhovovať milovníkom extrémneho pohodlia. Takýto matrac sa dokonale prispôsobí individuálnym

anatomickým vlastnostiam, nestláča krvné cievy ani vnútorné orgány a poskytuje veľmi jemnú podporu počas spánku;

- pamäťová pena je produktom novej generácie s mnohými výhodami. Hladko sa prispôsobuje ľudskej anatómii a kopíruje každú krivku tela. Vďaka tomu sa počas odpočinku vytvára pocit beztiaže, takže ráno je veselosť, energia a dobrý pocit pohody.

Ak hovoríme o optimálnej hrúbke matracov, neexistujú jasné predpisy. Preto sa odporúča urobiť výber podľa vlastných predstáv o pohodlí. Pozor si treba dať aj na materiál poťahu: telo bude s týmto povrchom v kontakte, preto by mal byť príjemný na dotyk, dobre priedušný a spĺňať všetky bezpečnostné normy.

Publikované: 28. 07. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová