Dizajnové doplnky v škandinávskom štýle sú stále populárnejšie: Bývajte štýlovo a útulne

Územie škandinávskych štátov Dánska, Nórska a Švédka patrí medzi čím ďalej tým častejšie ciele výletov tuzemských turistov. Nie je tak divu, že severský štýl bývania je v posledných rokoch medzi Čechmi a Slovákmi stále obľúbenejšie. Môže za to predovšetkým túžba po pekné a útulné domácnosti s puncom jedinečnosti, na ktorú v spomínaných oblastiach narazíte aj v hoteloch či iných ubytovacích zariadeniach. Zamilovať si taký interiér je potom otázka niekoľkých okamihov. Viete, aké sú jeho hlavné znaky a ktoré dizajnové doplnky v škandinávskom štýle hrajú prím?

Ako na škandinávsky štýl?

Škandinávske interiéry sú spravidla zariadené prakticky, pohodlne až ležérne. V dôsledku toho sú veľmi útulné. Severania radi býva minimalisticky, majú silný zmysel pre detail a doma počítajú predovšetkým s príjemnou atmosférou, v ktorej si po príchode z práce doprajú zaslúžený pokoj so svojimi najbližšími. Nie náhodou sú to práve dánsky a nórsky národ, s ktorých životným štýlom je neoddeliteľne spojený pojem a životný štýl Hygge.

Čo je typické pre škandinávsky štýl?

Hlavnú úlohu hrajú:
  • minimalistický a vzdušný priestor;
  • prírodné materiály;
  • jemné pastelové farby a svetlé farebné odtiene bielej, šedej a krémovej;
  • veľké množstvo štýlového osvetlenia;
  • prikrývky, vankúšiky, koberce, deky a iné textilné doplnky;
  • starožitnické kúsky.

Dizajnové doplnky v škandinávskom štýle by mali zohrávať jednotným tónom

Ak sa rozhodnete interiérové ​​priestory svojho bytu alebo domu naladiť do severskej pohody, mali by ste si všetko vopred rozmyslieť a postupovať pri investíciách jednotne. To znamená nielen v obývacej izbe, ale aj v kuchyni, pracovne, detských izbičkách alebo kúpeľni. Dizajnové doplnky v škandinávskom štýle sa predávajú do všetkých spomínaných miestností. Je ale pochopiteľné, že príležitosť najviac sa \"vyblázniť\" ponúka obývačka, v ktorom trávime doma (po spálňu) najviac času. Sedacie súpravy v škandinávskom štýle totiž z logiky veci priamo vyžadujú konferenčné stolíky v škandinávskom štýle a do rovnakého dizajnu je treba ladiť aj ďalšie doplnky. Najmä kreslá, prikrývky, závesy, obrusy a v neposlednom rade koberca. Tie budete potrebovať aj v spálni, aby ste pri ceste z / do postele v škandinávskom štýle neprechladli od nôh. Vo všetkých miestnostiach by sa o jasno malo starať svetlo rovnakého dizajnového razenia.

Publikované: 17. 04. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová