Postele Le Chomat - klenot vašej spálne

Aj keď sa to nezdá, posteľ je tým najdôležitejším nábytkom každej domácnosti. Svoj účel musí plniť na 100 %, pretože jej využívanie neovplyvňuje len naše pohodlie, ale aj zdravie. V posteli strávime veľkú časť života a počas spánku regenerujeme naše telo a myseľ. To, ako sa vyspíme, ovplyvní celý náš deň. Dbajme preto, aby bola pre nás posteľ miestom dokonalej relaxácie a budeme sa každý večer tešiť do perín. Obrázok: Vychutnajte si luxus v posteli každú noc. Zdroj: Lechomat.com

Ako ovplyvňuje kvalita postele váš spánok?

Veľa ľudí si myslí, že záleží len na tom, aby posteľ dobre vyzerala, nevŕzgala a matrac nebol preležaný. To je však omyl. Každý potrebuje inú výšku postele, inú tvrdosť matraca a kvalitný rošt. To, aká posteľ je pre nás ideálna, závisí od veku, váhy, zdravotného stavu a prostredia, v ktorom posteľ využívame.

Nie každý nový matrac je ideálny pre zdravý spánok

V prvom rade je potrebné zistiť, aká tvrdosť matraca je pre vás najvhodnejšia. Ak máte väčšiu váhu, vyšší vek alebo problém s pohybovým aparátom, vyhýbajte sa tvrdým matracom. V prípade, že máte problém s ranným vstávaním, zadovážte si vysoký matrac. Myslite aj na veľkosť postele. Ideálna veľkosť manželskej postele je 180x200 cm a jednolôžka 90x200 cm. Najlepšou voľbou sú ergonomické a antibakteriálne matrace. Aj keď sa cítite zdravotne v poriadku, oceníte ich vlastnosti. Ergonomické matrace sa skladajú z viacerých častí rôznej tvrdosti. Na miestach, kde je pri odpočinku najväčšia záťaž na telo, je mäkšia časť matracu a tam, kde je menšia záťaž, je matrac tvrdší. Antibakteriálne matrace odolávajú prieniku roztočov, plesní a húb. Tieto matrace sú ideálne pre alergikov, ale svoje využitie nájdu aj u zdravých ľudí. Antibakteriálne matrace odolávajú vlhku, a tak sa výborne hodia do vlhkého prostredia, napríklad na chalupu. Obrázok: Taštičkové matrace sa výborne prispôsobia rôznej záťaži tela. Zdroj: Lechomat.com

Kvalitný rošt vám ušetrí peniaze aj nervy

Máte vyhliadnutú posteľ a po príchode do predajne sa dozviete, že si k nej musíte dokúpiť matrac. Nakoniec máte vybraný aj matrac a zistíte, že vlastne potrebujete aj rošty. Nie všade však ponúkajú kvalitné matrace, alebo vám predajca nevie pomôcť s výberom. Takže je to všetko na vás. Tomuto stresu sa ľahko vyhnete. Hľadajte predajne, ktoré ponúkajú kompletné postele so všetkým príslušenstvom. Pred kúpou si v pohodlí domova vyberiete jednotlivé časti, alebo vám so všetkým pomôže predajca v showroome.

Postele Le Chomat - tradícia, remeselná zručnosť, kvalita

Ak chcete pre svoj spánok urobiť maximum, obstarajte si kompletnú posteľ od jedného dodávateľa, ktorým je napríklad popredný výrobca postelí Le Chomat. Ušetríte si nielen čas, ale aj peniaze. História spoločnosti Le Chomat siaha až do 18. storočia do Francúzska. Prvá svetová vojna zapríčinila, že jeden člen z rodu Chomat emigroval do Českej republiky, kde pokračoval s remeslom čalúnnika a stolára. Navzdory ďalšej nepriazne osudu (2. svetová vojna, komunizmus), dokázal udržať rodinnú tradíciu remeselnej zručnosti a to až do dnešnej doby. Dnes spoločnosť Le Chomat spája súčasné trendy s nostalgiou minulosti, kde sa v rodinnej dielni opracovával každý kúsok nábytku s láskou a remeselným majstrovstvom. Tradícia rodiny Chomat dýcha z každého kúsku ich nábytku. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a poctivej remeselnej práci vznikajú jedinečné umelecké diela vytvorené z najluxusnejších materiálov vysokej kvality. Ak milujete interiérový dizajn a hľadáte dokonalé pohodlie, nechajte si vyrobiť posteľ od Le Chomat na mieru, presne podľa vašich predstáv. Obrázok: Postele Le Chomat vás presvedčia o kvalite remeselnej výroby. Zdroj: Lechomat.com

Postele na mieru - investícia do vášho zdravia

Le Chomat si zakladá na individualite svojich zákazníkov. V prvom rade sa zameriava na rozmer postele, tvrdosť matraca, typ materiálu a čalúnenia, na rozdielnu hmotnosť partnerov a na ich individuálny pocit dokonalého pohodlia. Dokážu prispôsobiť matrac pre manželskú posteľ tak, aby mal každý partner tvrdosť, ktorá mu vyhovuje. Keďže sa jedná o ručnú výrobu, remeselníci Le Chomat sa zameriavajú na každý detail a kvalitu svojej práce. Každá časť postele, matraca či roštu je vyrobená z prírodných alebo obnoviteľných zdrojov. Materiály Le Chomat sú šetrné k životnému prostrediu a navyše sú certifikované a zdravotne nezávadné. Sú vhodné pre alergikov aj bábätká. Rám postele sa vyrába predovšetkým z kvalitného masívu, ktorý vám zaručí, že aj po desiatkach rokov bude posteľ vyzerať ako nová.

Kolekcie postelí Le Chomat

Dizajn postelí Le Chomat je unikátny práve tým, že výrobca dokázal skĺbiť tradičnú ručnú výrobu, luxus a čistý moderný dizajn. Každá posteľ je jedinečná, vyrobená na základe individuálnych požiadaviek zákazníka. V Le Chomat nájdete bohatú ponuku, kde si môžete vybrať z kolekcie Classic, Modern alebo Hotel.

Classic

Táto kolekcia ponúka kontinentálne postele minimalistického, klasického aj rustikálneho typu. Sami si vyberiete farbu, veľkosť či materiál, ktorý pre vás bude na oko pekný a na dotyk príjemný.

Modern

Hľadáte moderný dizajn v minimalistickom štýle? Kolekcia modern je vhodná do akéhokoľvek interiéru a ohúri vás svojím jednoduchým ale luxusným dizajnom. Masívne rámy postelí vám zaručia to najväčšie pohodlie.

Hotel

Táto kolekcia bola vyrobená hotelovými špecialistami a matrace boli vyskúšané rôznymi váhovými kategóriami. Postele sú ideálne do ubytovacích zariadení a zaručia pohodlie aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi. Vyberte si posteľ, ktorá sa stane klenotom vašej spálne a budete si odpočinok užívať oveľa viac ako doposiaľ. Posteľ nemusíte meniť často, dokonca ju môžete mať celý svoj život. Stačí sa spoľahnúť na kvalitnú ručnú prácu a prvotriedne materiály.

Publikované: 26. 01. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová