Vďaka strešným nosičom si autom na hory preveziete bicykle aj množstvo batožiny

Lístie síce opadalo, ale to nebráni mnohým nadšencom do cyklistiky, aby sa vydali na týždeň alebo predĺžený víkend niekde do príjemného prostredia lesov, vôd a lúk a prešli celé okolie krížom krážom. Ak aj vy radi spoznávate kúty našej krajiny, ktoré sú vášmu bydlisku vzdialené, stačí mať to pravé vybavenie a všetko si môžete behom pár hodín previezť, kde chcete. V zime potom preveziete lyže či snowboard.

Čo potrebujete na prevoz bicyklov autom?

Kolesá sa dajú prevážať na viacerých miestach auta. Vybrať si môžete strechu, ťažné zariadenie alebo piate dvere. Pokiaľ by ste chceli prevážať bicykle na streche, je potrebné si kúpiť strešné nosiče. Tie možno poznáte pod pojmom „záhradka“, ktorý našinci užívajú už mnoho desaťročí. Výber strešných nosičov nie je ťažký. Stačí, aby ste poznali vaše vozidlo, teda jeho výrobca, model, príp. sériu a rok výroby. Na strešné nosiče sa potom inštalujú nosiče kolies. Uveziete naraz až štyri kolesá, a prevážať môžete kolesá pre deti, dospelých aj elektrobicykle. Tento typ nosičov kolies je najlacnejší. Kolesá na streche ale mierne zdvihnú spotrebu vozidla, rovnako tak mierne ovplyvnia jazdné vlastnosti auta. Aby kolesá nebolo potrebné zdvíhať na strechu, môžete využiť nosiče kolies na ťažné zariadenie alebo na zadné - piate dvere. Tie tak neovplyvňujú jazdné vlastnosti auta ani jeho spotrebu. U nosiča bicyklov na ťažné budete musieť požiadať o tretiu ŠPZ, čo je drobnosť, ktorá vás na registri cestných vozidiel vyjde na pár Eúr.

Batožina patrí do strešného boxu

Už nemusíte jazdiť s preplneným kufrom, kedy ani nevidíte spätným zrkadlom za seba. Strešné boxy môžu mať od cca 220 l do cca 550 l, takže pokiaľ si kúpite ten najväčší, celá rodina si bude môcť zobrať to, čo si praje. Do dlhších užších typov, ktoré majú až 220 cm, môžete v zime naložiť a previezť lyže.

Publikované: 05. 11. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Denisa Jandová