5 tipov, ako prevoňať byt: Čerstvé kvítí, vonné sviečky či aromalampy

Pri zariaďovaní útulného domova je dôležité premýšľať komplexne. Podlahy, nábytok, vymaľovanie aj dekoračné doplnky spolu musíte ladiť čo do farby, tak aj štýlu. A keď sa vám podarí toto všetko zariadiť, prichádza na rad ešte jedna záležitosť – príjemnú arómu. Viete, ako prevoňať byt, aby ste sa vo svojom obydlí cítili skutočne komfortne? 1. Kvety […]

Pri zariaďovaní útulného domova je dôležité premýšľať komplexne. Podlahy, nábytok, vymaľovanie aj dekoračné doplnky spolu musíte ladiť čo do farby, tak aj štýlu. A keď sa vám podarí toto všetko zariadiť, prichádza na rad ešte jedna záležitosť – príjemnú arómu. Viete, ako prevoňať byt, aby ste sa vo svojom obydlí cítili skutočne komfortne?

1. Kvety

Jednu z najprirodzenejších ciest, ako prevoňať byt, predstavujú kvetiny. A to vo všetkých možných podobách:

  • rezané kvety,
  • kvetiny v kvetináčoch,
  • sušené kvety.

Niet sporu o tom, že čerstvé rezané kvety sú krásne a fantasticky vonia. Príležitostne svoju rolu splní na výbornú, ale ak by ste mali kupovať rezané kvety raz, dvakrát do týždňa, z dlhodobého hľadiska sa jedná o veľmi finančne nákladnú variantu.

Kvety zasadené do kvetináčov sú lacnejším a značne trvalejším riešením. Namiesto prevoňanie však interiér skôr prevzdušní. To ale samozrejme nie je na škodu.

Medovka, rozmarín, levanduľa alebo napríklad okvetné plátky ruží, sušená borovica, klinček a podobne. Možností je vnútro obydlia vyzdobiť sušenými kvetmi, ktoré majú popri príjemného arómy i ozdravné účinky.

2. Vonné sviečky

Čo môže byť jednoduchšie, ako si vyzdobiť poličky alebo napríklad jedálenský stôl voňavými sviečkami? V sklepe si proste jednoducho vyberiete, či je vám najpríjemnejší aróma vanilky, čokolády, maliny alebo napríklad rozkvitnuté čerešne, a je to!

3. Aromalampy

Stále populárnejším spôsobom, ako prevoňať byt, je obstaranie aromalampy; teda spravidla keramické nádoby určené pre naplnenie vonným olejčekom. Pod tým už stačí zapáliť sviečku a želaný efekt je na svete!

4. Osviežovače vzduchu

Letá zabehnutú a tiež osvedčenú variantom sú osviežovače vzduchu, ktoré najčastejšie zakúpite vo forme vajíčok alebo spreja. Moderná doba 21. storočia navyše poskytuje aj riešenie pre náročnejších zákazníkov – elektrické osviežovače alebo osviežovače s pohybovým čidlom, ktoré sa aktivujú v prípade, že “je to potrebné”.

5. Vonná mydla

Uvedomili ste si niekedy pri umývaní, ako krásne, a pritom nenásilne vonia mydla? Pokiaľ si zaobstaráte špeciálnu vonná mydla s najrôznejšími arómami a voľne ich umiestnite v kúpeľni či trebárs šatni, kde zvolenú vôňu nasaje aj prítomné oblečenie, určite tým neoľutujete.

Napsat komentář

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.