Pohodlie v spálni: saténové obliečky na leto a nové matrace

Pohodlie je efemérny pojem, ale pozostáva z celkom hmatateľných prvkov. Útulnú atmosféru pre dobrý spánok a oddych v letných horúčavách si v spálni vytvoríte aj bez klimatizácie.

Saténové obliečky do letnej spálne

Optimálna izbová teplota pre zdravý spánok pre deti a dospelých: 16-19°C. Klimatizačný systém dokáže udržiavať teplotu v spálni, no pre mnohých je spánok v miestnosti so zapnutou klimatizáciou nedostupný alebo neprijateľný. Na vytvorenie pocitu chladu použite rokmi overenú metódu. Kvalitné saténové obliečky na leto nevyžadujú použitie elektriny a dodajú pokožke príjemný chlad.

Aké sú rozdiely medzi obyčajnými saténovými obliečkami, obliečkami na vankúše a prikrývkami? Tieto posteľné súpravy sú vyrobené z vysoko kvalitnej egyptskej alebo pakistanskej bavlny.

Proces vytvárania saténových obliečok bez syntetických látok:

• bavlnené vlákna sú pred vytvorením nite opakovane česané, aby sa odstránili ostré krátke kúsky;

• dlhé vlákna, svojou štruktúrou podobné hodvábu, tvoria silnú prírodnú bavlnenú niť s hladkým povrchom;

• saténové tkanie nití na krosnách vytvára tkaninu s efektom lesklého saténového povrchu.

Výsledkom je hygroskopická tkanina odolná voči opotrebovaniu, ktorá si zachováva pevnosť, hodvábne chladivý top bez nepríjemných kučier po viacnásobnom praní. Saténové obliečky na letnú sezónu sú najlepším spôsobom, ako sprostredkovať efekt chladu prostredníctvom hmatových vnemov; upokojiť mozog na dlhú fázu hlbokého spánku.

Nový matrac na letné spanie

Úlohou matraca je zabezpečiť optimálnu polohu tela počas hlbokej fázy spánku (svaly sú úplne uvoľnené). Letné nové matrace a sezónna zimno-letná strana matraca sú navyše zodpovedné za priedušnosť, klimatizáciu a hygroskopickosť.

Na letné matrace sa používa kokosové vlákno a polymérová pena typu HR alebo XDura s poréznou štruktúrou; lapače vzduchu fungujú ako tepelné izolátory, klimatizácia bez elektriny. Pri letných matracoch sa často používa niekoľko vrstiev výplní, ktoré poskytujú sedem zón anatomickej podpory tela a voľnú cirkuláciu vzduchu počas spánku.

Najlepšie možnosti pre letné poťahy na matrace:

• hygroskopické tkaniny s antibakteriálnou impregnáciou;

• high-tech tkanina TENCEL vyrobená z eukalyptových vlákien.

Pohodlná poloha tela, príjemný chládok z matraca a saténových obliečok: letná útulnosť v spálni je vytvorená z jednoduchých, no veľmi efektných prvkov.

Publikované: 28. 06. 2024

Kategória: Nezařazené

Autor: Lenka Zvěřinová